Lisa Vittozzi zmagovalka posamične tekme, Živa Klemenčič blizu prvim točkam

SiolNET 12.01.2023  |  S. K., STA

Italijanska biatlonka Lisa Vittozzi je zmagovalka 15-kilometrske posamične preizkušnje za svetovni pokal v nemškem Ruhpoldingu. Preostali mesti na zmagovalnem odru sta zasedli Francozinji Lou Jeanmonnot in Julia Simon. Slovenke niso osvojile točk, še najbližje jim je bila Živa Klemenčič na 45. mestu.

Sportal Jakov Fak po dveh letih spet na stopničkah. "Končno! To je super dan." komentarji: 4 Od varovank nekdanjega nemškega biatlonca Ricca Grossa je bila najboljša Živa Klemenčič, ki je z dvema zgrešenima streloma in zaostankom 5:26,7 minute zasedla 45. mesto, kar je njena najboljša uvrstitev v svetovnem pokalu. Za sploh prvimi točkami svetovnega pokala je zaostala 22 sekund. Lena Repinc je bila s tremi strelskimi napakami 56. z zaostankom 6:36,5, Kaja Zorč pa je