Kopitar pri visoki zmagi sodeloval s hat-trickom podaj

RTV Slovenija 12.02.2023  |  S. J.

Hokejisti Los Angelesa so morali čakati kar 11 dni na naslednjo tekmo Lige NHL, dolg premor jih ni uspaval, saj so na prvi tekmi po premoru vseh zvezd na svojem ledu visoko premagali Pittsburgh kar s 6:0. S tremi točkami se je izkazal Anže Kopitar.

Gostitelji so uspešen večer napovedali že v tretji minuti, ko je bil natančen Jaret Anderson-Dolan, ki se je veselil sedmega gola v sezoni. Ob koncu uvodne tretjine je vodstvo podvojil Alex Iafallo. Tekma je bila odločena v srednji tretjini, ko se je hat-tricka veselil Adrian Kempe, prav pri vseh zadetkih pa je s prvo podajo sodeloval kapetan Anže Kopitar. Za najboljšega slovenskega hokejista v zgodovini so bile to 28., 29. in 30. podaja sezone. V zadnji tretjini