Irving nasul 26 točk v zadnji četrtini, a Dallasu vseeno ni uspela vrnitev

RTV Slovenija 13.02.2023  |  A. G.

Kyrie Irving je na debiju v American Airlines Centru dosegel 26 od 36 točk v zadnji četrtini, v zadnji akciji pa je izgubil žogo in Minnesota je odnesla veliko zmago iz Dallasa (121:124). Luka Dončić je zbral 33 točk in 12 skokov v 36 minutah.

Volkovi so prevzeli vodstvo sredi prve četrtine in ga niso več izpustili iz rok. Sredi tretje četrtine so si zagotovili najvišjo prednost na tekmi (63:89), a je nato Irving uprizoril pravi šov v zadnji četrtini. Dosegel je dve točki več od celotne ekipe gostov. 28 sekund pred koncem je s trojko znižal na 121:123. Veteran Mike Conley je zgrešil drugi prosti met, a so Volkovi odlično odigrali v obrambi. Dončić in Irving nista prišla do odprtega meta, nato pa je