Arsenal po strelskih vajah pobegnil na +5, uspešen tudi Liverpool

SiolNET 01.03.2023  |  M. P., Š. L.

Na Otoku so med tednom poleg pokala FA odigrali tudi dve zaostali tekmi sedmega kroga angleškega prvenstva: Vodilni Arsenal je s 4:0 opravil z Evertonom, ki tako ostaja na mestih, ki vodijo v izpad iz lige. Liverpool je na domačem Anfieldu z 2:0 ugnal Wolverhampton in skočil na šesto mesto prvenstvene lestvice.

Angleško prvenstvo, 25. krog Sportal Man City zlahka v četrtfinale, United se je izvlekel v zadnjih minutah Arsenal je po 25 odigranih tekmah pri 60 točkah, z zmago pa je ekipa Mikela Artete najbližjemu tekmecu Manchester Cityju ušla na pet točk prednosti. Tretji Manchester United je z odigrano tekmo manj pri 49 točkah. Pot do zmage topničarjev je v 40. minuti prvi tlakoval Bukayo Saka, že v sodnikovem podaljšku prvega polčasa pa je na 2:0 povišal Gabriel