Chelsea s suvereno zmago napredoval med osem najboljših Lige prvakov

24ur 07.03.2023

Zdaj gre zares, danes smo dobili prva četrtfinalista letošnje Lige prvakov. To sta Chelsea in Benfica. Na londonskem Stamford Bridgeu je Chelsea z zadetkom Raheema Sterlinga povedel v 43. minuti. V drugem polčasu so Londončani z enajstmetrovko Kaia Havertza v 53. minuti povedli z 2:0. Po porazu 1:0 v Dortmundu je zmaga v Londonu zadostovala za napredovanje v četrtfinale Lige prvakov.

Borussia Dortmund je v srečanje vstopila v vrhunski formi, saj so Nemci v vseh tekmovanjih zmagali 10-krat zapored. V tej seriji se je nahajala tudi tekma proti današnjim nasprotnikom, ki so v Dortmundu klonili z izidom 1:0. Strelec edinega zadetka na tej tekmi Karim Adeyemi je poškodovan, kar je zagotovo vplivalo na igro Borussie. Enajsterica, ki jo je Edin Terzić poslal na zelenico v Londonu, je bila sledeča: Alexander Meyer, Raphael Guerreiro, Nico