Po Bayernu pred vrati polfinala ostal še Dortmund

SiolNET 04.04.2023  |  Š. L.

V nemškem pokalnem tekmovanju so nogometaši Freiburga v četrtfinalu poskrbeli za presenečenje, saj so izločili Bayern München z novim trenerjem Thomasom Tuchlom. Za zmago gostov z 2:1 je na Allianz Areni v 95. minuti z bele točke zadel Lucas Höler. Izpadla pa je tudi vodilna ekipa bundeslige, Borussia Dortmund. Z 2:0 jo je premagal RB Leipzig, za katerega je Kevin Kampl igral zadnjih 10 minut. Eintracht iz Frankfurta je z 2:0 izločil tretjeuvrščeno ekipo bundeslige Union Berlin, Stuttgart pa je bil z 1:0

Nemški pokal, osmina finala Sportal Bayern nadigral Borussio Dortmund, sanjski debi novega trenerja Bavarcev V Münchnu je za vodstvo Bayerna v 19. minuti zadel Dayot Upamecano, a je le osem minut kasneje za Freiburg izenačil Nicolas Hofler. V zaključku srečanja pa so gostje poskrbeli za veliko presenečenje. Že v 93. minuti srečanja je v lastnem kazenskem prostoru z roko igral Jamal Musiala, odgovornost je za Freiburg prevzel Lucas Höler in z močnim strelom ukanil