Manchester City in Inter suvereno ohranila prednost s prve tekme

RTV Slovenija 19.04.2023  |  M. R.

Manchester City in Inter sta imela po prvih četrtfinalnih tekmah Lige prvakov veliko prednost in jo na povratnih znala zadržati. City je po zmagi s 3:0 v Münchnu proti Bayernu remiziral z 1:1, Inter pa se je po 0:2 v gosteh z Benfico doma razšel s 3:3.

Na Allianz Areni je v 57. minuti goste v vodstvo popeljal Erling Haaland. Po protinapadu in podaji Kevina De Bruyneja je prišel na rob kazenskega prostora, pred njim je stal Dayot Upamecano, ki pa mu je spodrsnilo, norveški napadalec pa je zadel s strelom pod prečko. Bayern je na domači zelenici prejel prvi gol v Ligi prvakov v tej sezoni. V 83. minuti je z 11-metrovke izenačil Joshua Kimmich in postavil končni izid. Po prodoru in poskusu podaje Sadia Maneja z leve