Lovorika na Gorenjskem, Gaber Glavič: Zasluženo smo vzeli ta pokal

SiolNET 21.04.2023  |  Pe. M.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so po drami v Cortini v 97. minuti šeste finalne tekme Alpske lige z golom Žige Urukala zmagali s 4:3 in postali prvaki. Pokal je v jutranjih urah pripotoval na Gorenjsko, kjer bo ob 17. uri na Trgu Toneta Čufarja uradni sprejem za zmagovalce tekmovanja. "Po prejetih golih v zadnji minuti smo se pobrali, mentalno in fizično smo bili boljši nasprotnik, čeprav Cortina ni odnehala. Uspelo nam je resetirati glave in več kot zasluženo smo vzeli ta pokal," je po naslovu dejal

Sportal Jeseničani po maratonski tekmi v Cortini prvaki Alpske lige komentarji: 1 Potem ko so prevladovali v rednem delu sezone Alpske lige, v katerem so na 28 tekmah le trikrat izgubili in suvereno končali na prvem mestu, ter iz drugega dela, t. i. master rounda, v končnico napredovali z drugega mesta, so hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice v prvih dveh krogih končnice suvereno opravili s tekmecema (Vipiteno in Ritten so izločili brez poraza), v finalu pa po šestih