MLAD LUCIJČAN PRVIČ NA STOPNIČKAH: Zmaga mu je za las ušla (FOTO)

Regional 25.04.2023

Slovensko državno prvenstvo v cestno hitrostnem motociklizmu se je nadaljevalo na Madžarskem dirkališču Pannoniaring in v razredu supersport 600 je uspešno nastopil mladi Lucijčan Etien Kantar Božič, ki se je prvič uvrstil na zmagovalni oder.

Zmago je izgubil za vsega 257 tisočink. Član Športnega društva Nenaten je že na prvi dirki, ki je bila na Grobniku, dokazal, da se lahko poteguje za najvišja mesta. Dobro formo je potrdil že v kvalifikacijah, kjer je dosegel tretji čas v konkurenci slovenskega prvenstva, za dirko pa je bil odločen, da bo skušal čas in uvrstitev še izboljšati. Dirko je pričel solidno, a v prvih krogih ni želel tvegati, saj je še zelo živ spomin na dirko na Grobniku, ki se je zanj