Rodrygo zadeval za 20. pokalno lovoriko Reala

SiolNET 06.05.2023  |  Pe. M., Š. L.

Nogometaši Reala Madrid so v finalu španskega kraljevega pokala na stadionu Cartuja v Sevilli z 2:1 premagali Osasuno in osvojili 20. pokalno lovoriko. Real je z dvema goloma Rodryga tako izkoristil največjo priložnost za osvojitev vsaj ene lovorike v tej sezoni. Beli balet v la ligi močno zaostaja za vodilno Barcelono, zahtevno delo pa ga čaka tudi v ligi prvakov, kjer mu bo v polfinalu nasproti stal v tem trenutku skorajda nezaustavljivi Manchester City. Osasuna je še drugič zaigrala v finalu kraljevega

Španski pokal, polfinale (povratni tekmi) Sportal Atletico prehitel Real, preobrat Seville Real je silovito odprl dvoboj in v drugi minuti povedel. Po preigravanju Viniciusa Juniorja na levi strani je po podaji v sredino zadel Rodrygo. Osasuna je imela svoje priložnosti, a se do polčasa izid ni spremenil. Je pa v 58. minuti klub iz Pamplone izenačil po sploh prvem golu v sezoni Lucasa Torra. Veselje Osasune pa ni trajalo dolgo, saj je Rodrygo z drugim golom v 70.