Brez presenečenja: Celjani do 22. pokalne lovorike

SiolNET 07.05.2023  |  Pe. M., Š. L.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v finalu slovenskega pokala v dvorani Hardek v Ormožu upravičili vlogo favoritov, gostitelje Ormožane so premagali s 35:24 in osvojili 22. pokalno lovoriko v samostojni državi. Na tekmi za tretje mesto je Krka, ki je vodila praktično celotno srečanje, z 28:21 premagala Koper.

Pokal Slovenije, polfinale Celjani so v finalu takoj zagospodarili v dvorani na Hardeku. V uvodnih petnajstih minutah so izbranci srbskega strokovnjaka na celjski klopi Alema Toskića motivirane gostitelje zasenčili v vseh prvinah igre. Na vratih je blestel Nebojša Bojić, ki je med 3. in 12. minuto svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, njegovi soigralci v polju pa so si medtem že priigrali lepo prednost petih golov (7:2). Do konca polčasa njihova prevlada več ni bila