Arsenal s težkega gostovanja odnesel celo kožo in še upa na naslov

Zurnal24 07.05.2023  |  STA

Nogometaši Arsenala so v 35. krogu angleškega prvenstva preživeli težko gostovanje v Newcastlu in se še lahko nadejajo naslovu prvaka. Topničarji so srake ugnali z 2:0 in imajo tri kroge pred koncem ob tekmi več točko zaostanka za vodilnim Manchester Cityjem.

Londončane je v vodstvo v 14. minuti popeljal Martin Odegaard, v 71. minuti je avtogol dosegel Fabian Schar. Newcastle je s porazom v nevarnost spravil tretje mesto, a ga zvečer ni uspel prehiteti Manchester United, ki je na gostovanju v Londonu ostal praznih rok: z 1:0 ga je premagal West Ham. Za petami obema pa je tudi Liverpool, ki s serijo odličnih rezultatov za Newcastlom zaostaja le še tri točke, za rdečimi vragi pa vsega točko, ima pa tekmo več od obeh