Nepozabni petminutni ples Caroline

RTV Slovenija 10.05.2023  |  S. J.

Hokejisti Caroline so v petih minutah zabili kar štiri gole, v gosteh zlahka premagali New Jersey s 6:1 in v seriji konferenčnega polfinala Lige NHL povedli s 3:1. Dallas je prav tako v gosteh ugnal Seattle s 6:3 in izid v seriji poravnal na 2:2.

V Newarku je bil izid po prvi tretjini izenačen na 1:1, nato pa so med 28. in 33. minuto s štirimi goli prerešetali mrežo Caroline. Piko na i je tik pred koncem srednje tretjine dodal Jordan Martinook, ki je postavil izid tekme. Carolina je vse tri tekme dobila prepričljivo, saj je bilo razmerje golov na teh tekmah kar 17:3 v njihovo korist. "Naredili smo, kar smo morali. Predvsem pa je dober občutek, da so vsi igralci prispevali svoj delež, ne le pri golih, ampak