Vegas le še zmago od zgodovinskega dosežka

SiolNET 10.06.2023  |  B. B., Pe. M.

Hokejisti Vegas Golden Knights so na četrti tekmi velikega finala lige NHL s 3:2 slavili pri Florida Panthers in v seriji na štiri zmage povedli s 3:1. Zlati vitezi so tako le še zmago oddaljeni od premiernega Stanleyjevega pokala. Chandler Stephenson je za zmagovalce, ki so vodili s 3:0, zadel dvakrat, zmagoviti gol je dosegel William Karlsson.

Oba letošnja finalista igrata drugič v finalu in lovita svoj prvi naslov Stanleyjevega pokala. Vegas je izgubil proti Washingtonu leta 2018 v uvodni sezoni, medtem ko so Florida Panthers leta 1996 v finalu izgubili s Coloradom. Srečanje v dvorani FLA Live Arena se je za domače začelo slabo, Vegas je z golom Chandlerja Stephensona povedel že v drugi minuti. Rezultat je vztrajal do 28. minute, ko je 29-letni napadalec z drugim golom zvišal na 2:0. Nekaj minut pozneje