Slovenija gladko prek Kanade in si odpira vrata Gdanska

RTV Slovenija 21.06.2023  |  R. K.

Po pričakovanjih je Slovenija na drugi tekmi drugega turnirja Lige narodov premagala Kanado s 3:0 (-23, -22, -14). Po peti zmagi in zgolj enem porazu se lahko slovenski odbojkarji začnejo spogledovati z uvrstitvijo na zaključni turnir v Gdansku.

Prvi niz je bil najbolj izenačen. Sprva so pobudo imeli Slovenci, ki so povedli že z 11:5, a nato so se Kanadčani prebudili, izenačili na 16:16 in povedli z 20:18, kar je bilo na koncu edino njihovo vodstvo. A sledil je nov zasuk in Slovenija je s 25:23 dobila uvodni niz. Najučinkovitejši v prvem nizu je bil Alen Pajenk s 7 točkami. V drugem nizu je bilo izenačeno do 8:8, nato pa se je razigral mladi odbojkarski virtuoz Rok Možič in prednost je narasla na 16:10. V