Szoboszlai iz Leipziga v Liverpool, Carvalho pa v obratno smer

RTV Slovenija 30.06.2023  |  A. G.

Najboljši madžarski nogometaš Dominik Szoboszlai bo okrepil Liverpool. Trener Jürgen Klopp in športni direktor Jörg Schmadtke sta se tik pred polnočjo, ko se je iztekel rok, odločila, da bodo redsi plačali odškodnino v vrednosti 70 milijonov evrov.

22-letni vezist ne bo igral v Ligi prvakov v prihodnji sezoni, saj je Liverpool v Premier ligi končal na petem mestu in bo igral v Evropski ligi. Leipzig je zasedel tretje mesto v Bundesligi, drugič zapored pa je osvojil nemški pokal. V finalu je 3. junija v Berlinu premagal Eintracht iz Frankfurta, končni izid je pet minut pred koncem postavil prav Szoboszlai. Madžar je v pretekli sezoni blestel pod vodstvom Marca Roseja, s katerim sta odlično sodelovala že v