Samo Verstappen pokvaril popoln britanski dan v Silverstonu

SiolNET 09.07.2023  |  M. P.

Na deseti dirki sezone je Max Verstappen dosegel šesto zaporedno zmago. Ovira ni bila ne lažja poškodba prsta ne Lando Norris, ki ga je na štartu prehitel. A evforija britanskega občinstva na dirkališču v Silverstonu je trajala le pet krogov. Dirkač McLarna si je vseeno pridirkal drugo mesto, uvrstitev kariere. Tretji je bil Lewis Hamilton, ki je pridobil ob varnostnem avtomobilu in postankih.

Sportal Verstappen opisal, kakšen bi bil njegov sanjski dirkalnik F1 Štart v Silverstonu Foto: Reuters Nizozemec Max Verstappen (Red Bull) je zmagal še na šesti dirki zapored. Prvič je osvojil VN Velike Britanije in je zdaj že pri 43 zmagah. Po osmi zmagi na 10 dirkah te sezone je njegova prednost pred tekmeci znova narasla (99 točk pred Sergiem Perezom). Tretjič lahko prvak postane že na začetku jeseni v Singapurju. Ni pa vodil vseh 52 krogov v Silverstonu, v