Južnoafričanke izločile Italijo, zadnji ples Brazilke Marte

RTV Slovenija 02.08.2023  |  T. O.

Nogometašice Italije se na svetovnem prvenstvu poslavljajo po predtekmovanju, potem ko so jih v Wellingtonu Južnoafričanke premagale s 3:2. Odločilni zadetek je v sodnikovem dodatku dosegla Thembi Kgatlana. Švedinje s medtem še tretjič zmagale.

Za Italijo je dva zadetka dosegla vezistka Juventusa Arianna Caruso, prvega v 11. minuti z enajstmetrovke, drugega (za izenačenje na 2:2) pa v 74. minuti. Švedinje so predtekmovalni del SP-ja končale še s tretjo zmago, v Hamiltonu so bile z 2:0 boljše od Argentink. V 66. minuti je z glavo zadetek dosegla Rebecka Blomqvist, zmago pa je v 90. minuti potrdila rezervistka Elin Rubensson z uspešno izvedenim prostim strelom. V nedeljo bodo Švedinje v osmini finala igrale