City novo sezono začel udarno; zmagal tudi Arsenal

RTV Slovenija 12.08.2023  |  S. J., M. L.

Manchester City, najboljša nogometna ekipa lanske sezone, je z visoko zmago začel tudi novo sezono, saj je v uvodni tekmi novega angleškega prvenstva v gosteh brez težav premagal Burnely s 3:0. Erling Haaland je že v prvem polčasu dosegel dva gola.

Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 8:1, meščani so bili natančni že v prvem pravem napadu. V 3. minuti je napad z desne strani začel Kevin de Bruyne, žogo je poslal na drugi del igrišča, kjer jo je Rodri z glavo preusmeril do Erlinga Haalanda, ki je v osrčju kazenskega prostora s šestih metrov žogo stlačil v gol. Tekma je bila odločena v 36. minuti, ko je Haaland z desne strani streljal močno, žoga je preletela vratarja Jamesa Trafforda in se od prečke odbila