Sloveniji se kaj takšnega še ni zgodilo, Kek prejel čudovito darilo

SiolNET 08.09.2023  |  Rok Plestenjak

Slovenska nogometna reprezentanca je v četrtek v kvalifikacijski tekmi za Euro 2024 v Stožicah premagala Severno Irsko s 4:2. Že v prvem polčasu je dosegla tri zadetke, kar se ji je v zgodovini na domačih kvalifikacijskih tekmah, čeprav jih je v preteklosti odigrala več kot 80, zgodilo šele prvič! Več jih je le enkrat, daljnega leta 2003. Slovenski selektor Matjaž Kek po dragocenih treh točkah ni skrival veselja in zadovoljstva, njegov stanovski kolega Michael O'Neill pa se je že skoraj vdal v usodo, saj

Sportal Jan Oblak: Za mano so bili težki meseci, zdaj sem vesel in zadovoljen Ko se slovenska reprezentanca na domačih zelenicah poteguje za kvalifikacijske točke, v prvih polčasih ponavadi ne dosega pretirano veliko zadetkov. Razigrana strelska predstava proti Severni Irski v režiji Benjamina Šeška, Andraža Šporarja in Petra Stojanovića, ki mu je na pomoč priskočil kapetan Severne Irske Jonny Evans in žogo preusmeril v lastno mrežo, je zato po uvodnih 45 minutah