Šeško postal deveti Slovenec z golom v Ligi prvakov

RTV Slovenija 20.09.2023  |  S. J.

Benjamin Šeško je v uvodnem krogu Lige prvakov v Bernu igral le dobre pol ure, v katerem je v nasprotno mrežo spravil dve žogi, prvi zadetek je bil še razveljavljen, drugi je obveljal, s tem je postal deveti Slovenec, ki je zadel v Ligi prvakov.

Leipzig je v uvodnem krogu v gosteh premagal Young Boyse s 3:1. Benjamin Šeško je v igro vstopil v 64. minuti, že tri minute pozneje je z glavo zadel, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. V začetku sodnikovega podaljška pa je pravočasno utekel v prazen prostor in postavil izid tekme. To je bil 69. gol Leipziga v Ligi prvakov, Šeško pa je postal najmlajši klubski strelec. Zahovič edini z več kot desetimi goli Šeško je torej deveti slovenski