Premagali dve velesili, Slovenci v finale olimpijade motokrosa

SiolNET 07.10.2023  |  M. P.

V Erneeju v Franciji se je pred nekaj 10 tisoč navijači dogajal prvi tekmovalni dan pokala narodov v motokrosu (MXON). Prvi so kvalifikacijsko vožnjo odpeljali dirkači razreda MXGP. Tim Gajser je bil šesti. Nato so bili na progi vozniki v MX2 in Jan Pancar je osvojil sedmo mesto. Miha Bubnič je bil v MXOpen 24. Za končni rezultat kvalifikacij se štejeta najboljša dva rezultata, tako je Slovenija s 13 točkami osvojila osmo mesto in se uvrstila pred Nizozemsko in Italijo. Najboljši so bili Francozi, ki so

Sportal Žreb Slovencem naklonjen, štartno rampo bodo izbirali kot četrti Tim Gajser Foto: Honda Racing/ShotbyBavo Slovenski motokrosisti so štartno rampo na sobotnih kvalifikacijskih dirkah pokala narodov v Franciji izbirali kot četrti. Cilj je bil, da se v konkurenci 37 reprezentanc uvrstijo v nedeljski finale A, kjer bo dirkalo najboljših 20. Najprej so se na progo podali vozniki v razredu MXGP. Tim Gajser (Honda/Slovenija) je s 23 sekundami zaostanka osvojil