102 tisoč navijačev: zmaga Francije, Slovenija izenačila zgodovinski dosežek

SiolNET 08.10.2023  |  Matej Podgoršek

V Erneeju v Franciji, kjer se je ta konec tedna zbralo 102 tisoč navijačev, je potekal 76. pokal narodov v motokrosu (MXON). In razpletel se je po željah domače publike. Francija je v postavi Romain Febvre, Tom Vialle in Maxime Renaux slavila z veliko prednostjo pred Avstralijo z odličnima bratoma Lawrence in presenečenjem na tretjem mestu, mlado ekipo Italije. Čeprav Tim Gajser in Jan Pancar s svojima vožnjama nista bila povsem zadovoljna, je Slovenija (tretji voznik Miha Bubnič) vseeno izenačila

Sportal Premagali dve velesili, Slovenci v finale olimpijade motokrosa Na pokalu narodov (MXON) najboljši motokrosisti sveta dirkajo za svoje države in ne za svoje ekipe kot običajno. Prek sobotnih kvalifikacij, kjer je bila Slovenija osma, se je v nedeljski finale A uvrstilo 20 reprezentanc. Za končni rezultat šteje točkovni seštevek petih najboljših uvrstitev (od šestih). Vsak voznik odpelje dve vožnji, skupaj pa so na programu tri, v katerih združijo po dva od