Sabitzer popeljal Avstrijo na Euro, po strelskem napadu tekma v Bruslju prekinjena

RTV Slovenija 16.10.2023  |  A. G.

Nogometaši Avstrije so se tretjič zapored uvrstili na evropsko prvenstvo. Azerbajdžan se je v Bakuju zelo dobro upiral, edini zadetek pa je dosegel Marcel Sabitzer v 48. minuti z bele točke.

Izbranci Ralfa Rangnicka so v petek izgubili proti Belgiji z 2:3, v drugem poskusu pa so si zagotovili pot v Nemčijo, kjer bodo imeli številne navijače. Takoj na začetku drugega polčasa je Sabitzer izvedel prosti strel, v kazenskem prostoru pa je branilec Rahil Mamadov žogo odbil z roko. Sabitzer je z enajstih metrov ukanil vratarja Šardudina Magomedalijeva, ki se je vrgel v pravo smer, a je bil malce prekratek. Na začetku drugega polčasa je vstopil Guido