Triglavani skozi šivankino uho v četrtfinale

SiolNET 22.10.2023  |  STA

Vaterpolisti kranjskega Triglava so na turnirju v Portu vendarle osvojili drugo mesto v skupini A pokala challenger. Na roko jim je šel izid tekme med portugalskima moštvoma Vitoria Sport Clube in Clube Fluvial Portuense. Prvi so ga dobili z 12:9, v krogu treh ekip s šestimi točkami pa so bili najuspešnejši Kranjčani.

Zgodilo se je nepričakovano. Po tem, ko je Triglav v soboto izgubil s Portuensejem, bi Vitoria potrebovala zmago s štirimi goli razlike za drugo mesto v skupini in napredovanje. Obe ekipi sta imeli v krogu treh ekip razliko v golih 20:19, Portuense pa 20:22. Triglavu je šla na roke v neposredni primerjavi z Vitorio medsebojna zmaga (10:8), pa tudi skupna razlika v golih (47:34 - 48:45). Prvo mesto v skupini je osvojil švicarski Kreuzlingen. V skupini B sta prvi dve