Dončić nasul 49 točk na magičnem uvodnem večeru v Dallasu

RTV Slovenija 27.10.2023  |  A. G.

Luka Dončić je na prvi domači tekmi sezone dosegel 49 točk in zadel izjemno trojko od table 26 sekund pred koncem za zmago Mavericksov nad Brooklynom s 125:120. Ljubljančan je bil razred zase na parketu, kar devetkrat je bil natančen izza črte.

V zadnjih treh minutah in pol je Dončić prispeval 14 točk, zadel je štiri trojke in odločil tekmo z neverjetnim metom z osmih metrov z desne strani tik pred iztekom napada. Njegov nekdanji soigralec Dorian Finney-Smith ga je dobro pokril in ni mogel verjeti, ko se je žoga od table odbila skozi mrežico ob velikem navdušenju 20.238 gledalcev v American Airlines Centru. V 36 minutah je zbral še 10 skokov in sedem podaj, izgubil ni niti ene žoge. To je bil šele četrti