Montreal namučil prvake, Boston do zmage po podaljšku

SiolNET 31.10.2023  |  R. P., S. K., STA

Hokejisti Vegas Golden Knights in Boston Bruins nadaljujejo dobre predstave za uvod sezone v severnoameriški ligi NHL. Prvaki iz prestolnice igralništva so ponoči ugnali Montreal Canadiens s 3:2 po kazenskih strelih, Boston pa je po podaljšku prav tako doma premagal lanske krvnike v končnici Florida Panthers s 3:2.

Liga NHL, 29. oktober Boston je zabeležil osmo zmago na deveti tekmi, doslej je po podaljšku ostal brez polnega izkupička le proti Anaheim Ducks. Junak v podaljšku je bil za kosmatince Pavel Zacha, ki je zadel po 3:36 minute dodatka. Florida je vodila z 2:0 po prvi tretjini, a so do konca rednega dela domači izid izenačili. Vrhunci dvoboja v Bostonu: Boston je z rekordnim izkupičkom točk končal redni del zadnje sezone v NHL, nato pa ga je v prvem krogu končnice