Naftarji z novim trenerjem do zmage

SiolNET 14.11.2023  |  S. K., STA

Hokejisti Edmonton Oilers so pod vodstvom novega trenerja Krisa Knoblaucha v ligi NHL prišli do zanesljive domače zmage nad New York Islanders s 4:1. Colorado Avalanche pa se je v gosteh s 5:1 znesel nad ekipo Seattle Kraken, ki je v uvodni tretjini dosegla prvi gol na tekmi, nato pa ji je povsem pošla sapa.

Sportal Hokejisti Dallasa napolnili mrežo Minnesote Tudi v Edmontonu so prvi povedli gosti, ki so z 1:0 vodili že po 40 sekundah igre z golom Mathewa Barzala. Nato pa je v dresu naftarjev zablestel nemški zvezdnik Leon Draisaitl, ki je pripravil tri zadetke, enega pa je dosegel sam. Najprej je Draisaitl izenačil malo pred koncem uvodne tretjine, druga je minila brez golov, v tretji pa je bil Nemec podajalec pri zadetkih Zacha Hymana, Connorja McDavida in Evanderja