Dallas zapravil 20 točk prednosti v Los Angelesu, a se rešil s trojko Irvinga

RTV Slovenija 22.11.2023  |  A. G.

Košarkarji Dallasa so tri četrtine prevladovali v Los Angelesu in si nabrali 20 točk naskoka. Lakersi so se prebudili v zadnji četrtini in celo povedli s 101:99, a je nato ključno trojko zadel Kyrie Irving, ki je dodal še dva prosta meta (101:104).

Luka Dončić je bil najboljši strelec tekme v Crypto.com Areni s 30 točkami, zbral je še 12 skokov in 8 podaj v 39 minutah. Tri četrtine je sijajno dirigiral igro Mavericksov, ki so popolnoma nadigrali Jezernike (71:91). V zadnji četrtini so Lakersi zelo agresivno zaigrali v obrambi, Dallas skoraj osem minut ni dosegel koša iz igre. LeBron James je minuto in 16 sekund pred koncem poskrbel za edino vodstvo Lakersov v drugem polčasu (101:99). V dvorani je završalo,