Indiana na krilih Haliburtona v četrtfinalu pokala izločila Boston

RTV Slovenija 05.12.2023  |  To. G.

Uvod v četrtfinale novega pokalnega tekmovanja v Ligi NBA je navdušil Indianapolis in prinesel vzdušje, ki je spominjalo na končnico. Indiana je na Vzhodu s 122:112 izločila Boston, Tyrese Haliburton pa je zbral prvi trojni dvojček kariere.

Minuto in 33 pred koncem je Haliburton pod prekrškom zadel trojko in nato izkoristil še prosti met, Pacersi pa so dokončno pobegnili vztrajnim Keltom. Indiana je po treh četrtinah vodila za 11 točk, a se je Boston vrnil in v zadnji četrtini kar sedemkrat izenačil izid, preden se je tehtnica prevesila na stran gostiteljev. Indiana blesti v novem pokalnem tekmovanju, v skupini je dobila vse štiri tekme in zdaj še na generalki za tako želeno končnico vrnila Bostonu za