Za konec zmaga še proti Avstriji, Slovenke že prej dobile vstopnico za olimpijske kvalifikacije

RTV Slovenija 10.12.2023  |  S. J.

Ženska rokometna reprezentanca je v zadnji tekmi svetovnega prvenstva v Trondheimu premagala Avstrijo z 32:27, s čimer je osvojila 3. mesto v svoji skupini. Že pred tekmo je bilo jasno, da si je zagotovila tudi kvalifikacije za OI v Parizu.

Igralke v belem so začele udarne in v 7. minuti hitro povedle s 5:1. Tekmice so zlomile s hitrimi protinapadi, ki so popolnoma iztirile severne sosede. Te so se s serijo treh golov na začetku desete minute približale na 5:4, a kot se je pozneje izkazalo, je bil to najbolj izenačen trenutek na tekmi. Neverjetna serija Tamare Mavsar Slovenkam je namreč v osmih minutah uspela serija 9:4 (v tej je Tamara Mavsar zabila kar šest golov!), s katero so povedle s 14:8 in