Lampičeva spet letela po progi in grešila na strelišču, Klemenčičeva se je mučila

SiolNET 06.01.2024  |  S. K., STA

Francoska biatlonka Julia Simon (31:45,2/2) je osvojila prvo mesto na zasledovalni preizkušnji na 10 km za svetovni pokal v nemškem Oberhofu. Druga je bila njena rojakinja Justine Braisaz-Bouchet (+18,9/3), tretja pa Norvežanka Ingrid Landmark Tandrevold (+44,4/2).

Na tekmi sta nastopili dve Slovenki: Anamarija Lampič (+2:59,6/7) je zasedla 19., Polona Klemenčič (+3:39,9/3) pa 33. mesto. Lampičeva je prvič na zasledovalnih tekmah zadržala svoj položaj s sprinta. Spet je bila izjemno hitra na progi, saj je imela najboljši čas med vsemi, žal pa je morala kar v sedem kazenskih krogov (2,2,1,2), kar je bilo dovolj, da ni izgubila nobenega mesta. Polona Klemenčič je zgrešila le trikrat (1,1,0,1), a je bila nekoliko počasnejša v