Poljaki kot statisti ob razigranih Slovencih; Ferski otoki remizirali z Norveško

RTV Slovenija 13.01.2024  |  R. K.

Slovenski rokometaši so z odliko opravili drugi izpit na evropskem prvenstvu. V Berlinu so tako kot na lanskem svetovnem prvenstvu z 32:25 nadigrali Poljsko in se tekmo pred koncem že uvrstili v drugi del.

Dvoboj drugega kroga v skupini D je bil izenačen le v uvodnih 15 minutah. Nato je prišla do izraza hitrejša slovenska igra, podprta z odlično obrambo. Slovenci so polnili poljsko mrežo iz protinapadov in vseh položajev. Iz 21 strelov v prvem polčasu so zabili kar 20 golov in na odmor odšli s plus šest. Zmaga v drugem polčasu ni bila ogrožena niti za trenutek. Razlika se je ves čas gibala okoli osmih golov, najvišji naskok je bil deset zadetkov. Šest golov je