Trije Slovenci do točk, le Planko brez zasledovalne tekme, zmaga Norvežanu

SiolNET 13.01.2024  |  S. K., STA

Norvežan Vetle Sjaastad Christiansen je zmagovalec moškega biatlonskega sprinta za svetovni pokal v Ruhpoldingu na Bavarskem. Slovenci so bili skromni. Najboljši je bil Jakov Fak na 31. mestu, Anton Vidmar je bil 36., Miha Dovžan 40. in Lovro Planko 74.

Varovanci Ricca Grossa v njegovem Ruhpoldingu niso bili v stiku z najboljšimi. Še več, dobrega streljanja jim ni uspelo nadgraditi v smučini. Jakov Fak in Miha Dovžan sta zadela vseh deset tarč, Anton Vidmar, ki je bil najmočnejši v teku, se je v kazenskem krogu zavrtel enkrat. "Čas sem izgubljal tako na progi kot na strelišču" "Tekaško je bilo … Nisem imel prave moči na progi. Vseeno sem poskušal biti zelo aktiven, tudi na tistih položnejših delih in spustih,