"Ha!" Kralji po osmih porazih prekinili črno serijo pri favoritu sezone

RTV Slovenija 16.01.2024  |  To. G.

Hokejistom Los Angelesa je že pošteno tekla voda v grlo, serijsko so zapravljali vodstva, najslabše pa so igrali v zaključkih tekem. Osem zaporednih porazov so Kingsi nepričakovano presekali na opoldanski tekmi pri močni Carolini s kar 5:2.

Po 40 minutah tekme v Raleighu je bilo 1:1 in glede na potek zadnjih osmih tekem so navijači Los Angelesa pričakovali nov kolaps v zadnji tretjini. Na drugi strani je bila namreč Carolina, ki je v dvoboj vstopila s točkovnim nizom osmih tekem in vzponom proti vrhu lestvic, kjer se Hurikani tudi pričakujejo, saj so pred začetkom sezone veljali za prvega favorita Vzhoda. A Kralji so se le iztrgali iz krča in v petih minutah zabili kar tri gole: najprej Phillip