Lookman s hat-trickom končal Bayerjev niz in Atalanti prinesel evropsko lovoriko

RTV Slovenija 22.05.2024  |  Mitja Lisjak

Niz neporaženosti Bayerja iz Leverkusna je končan pri 51 tekmah. Novopečeni nemški prvaki so v finalu Evropske lige v Dublinu namreč klonili pred Atalanto, ki je po zaslugi izjemnega Ademole Lookmana zmagala s 3:0.

V nemški Bundesligi se ni našel junak, ki bi jih porazil. Prav tako ne v nemškem pokalu. Tudi v Evropi so nogometaši Bayerja ostali neporaženi, v sredo zvečer pa so vendarle naleteli na previsoko oviro - in to na najpomembnejši tekmi sezone, v finalu Evropske lige. Krvnik? Atalanta in njen napadalec Ademola Lookman, ki je zmagovalca odločil že v prvem polčasu in Bergamčanom prinesel sploh prvo lovoriko po letu 1963, ko so črno-modri v finalu italijanskega pokala s