Eriksen poskrbel za zmago nad Švedi v Københavnu

RTV Slovenija pred 23 dnevi  |  Mitja Lisjak

Nogometaši Danske, nasprotniki Slovenije na bližajočem se EP-ju v nogometu, so v Københavnu z 2:1 premagali izbrano vrsto Švedske. Prijateljski obračun, ki služi za priprave na zaključni turnir v Nemčiji, je odločil Christian Eriksen.

Danska je reprezentanca, ki jo varovanci Matjaža Keka poznajo zelo dobro. Navsezadnje so se z njo srečali v kvalifikacijah za letošnje prvenstvo stare celine, obenem bodo rdeče-beli v Stuttgartu tudi prvi nasprotniki Slovenije na Euru. Tisti, ki so malce zamudili na tekmo v Københavnu, so najverjetneje zamudili oba zadetka v prvem polčasu. Danci so sicer povedli že v 2. minuti, ko je Christian Eriksen iz kota poslal odličen predložek, iz bližine pa je žogo ob desni