Kanada bo po uspehu v "loteriji" v polfinalu izzvala Argentino

RTV Slovenija 06.07.2024  |  To. G.

Drugega polfinalista letošnje Cope Americe je določilo izvajanje enajstmetrovk, saj se je redni del četrtfinala Kanada – Venezuela končal z 1:1. Pri strelih z 11-m je odločila šesta serija: vratar Maxime Crépeau je branil, Ismael Koné pa zadel za 4:3.

Kanada se je na premierni udeležbi na južnoameriškem prvenstvu prebila v polfinale, kjer jo v sredo čaka ponovno soočenje z Argentino, ki je bila v skupinskem delu boljša z 2:0. Kanadčani so povedli že v 13. minuti, ko je Jacob Shaffelburg izkoristil podajo Jonathana Davida. Slednji je zatem zapravil nekaj izrednih priložnosti. Venezuelci so izenačili v 64. minuti po golu svojega prvega napadalca Salomóna Rondóna, ki je s 35 metrov z visokim lobom kaznoval izlet