Neža Klančar z izenačenim državnim rekordom 14., Kaylee McKeown do tretje zlate medalje

RTV Slovenija 30.07.2024  |  T. O.

Plavalka Neža Klančar se je na olimpijskih igrah s 15. časom kvalifikacij na 100 metrov prosto uvrstila v polfinale, v katerem je s 53,96 izenačila državni rekord in v Parizu osvojila končno 14. mesto.

Za preboj v finale bi morala 24-letna Ljubljančanka plavati 53,18 oziroma osem desetink hitreje. V svoji skupini je bila Neža Klančar šesta, najhitreje pa so polfinale odplavale Siobhan Bernadette Haughey (Hongkong) s časom 52,64, Avstralka Shayna Jack s časom 52,72 in še ena Avstralka Mollie O'Callaghan s časom 52,75. V dopoldanskih kvalifikacijah je Neža Klančar plavala 54,12. Tretja zlata olimpijska medalja za Kaylee McKeown Večerni trojček finalov je odprla