Evenepoel kolesarski junak Pariza, Tratnik do zadnjega v boju za medaljo

RTV Slovenija 03.08.2024  |  T. O.

Remco Evenepoel je tudi z nekaj drame, ko je 4 km pred ciljem "preživel" menjavo kolesa, zmagovalec cestne olimpijske dirke, kar je njegovo drugo zlato v Parizu. Srebro je osvojil Francoz Madouas, bron pa še en Francoz Laporte. Jan Tratnik je bil 8.

24-letni Evenepoel, ki je prejšnjo soboto na olimpijskih igrah zmagal na kronometru, se je 15 kilometrov pred ciljem otresel Valentina Madouasa in se v središču Pariza ob neverjetni kulisi tisočev in tisočev navijačev odpeljal zlati medalji naproti. Še pred dvema tednoma je Belgijec na Dirki po Franciji osvojil tretje mesto, na olimpijskih igrah pa kljub vsem naporom tritedenskega Toura osvojil dve zlati medalji. Remco: Od truda mi je slabo "Iskreno povedano, od