Nova zmaga Olimpije brez prejetega zadetka

RTV Slovenija 05.08.2024  |  M. R.

3. krog Prve lige se je končal z zmago Olimpije nad Nafto z 2:0. Ljubljančani, ki bodo v četrtek v Konferenčni ligi gostili moldavski Šerif, so tretjič zmagali in se s popolnim izkupičkom izenačili z Muro na vrhu lestvice. Nafta je doživela drugi poraz.

Olimpija, ki v državnem prvenstvu še ni prejela gola, je povedla že v 8. minuti, ko je po napaki Roka Pirtovška sam proti kazenskemu prostoru stekel Ivan Durdov in matiral nekdanjega rezervnega vratarja zeleno-belih Žana Mauricia za svoj drugi ligaški zadetek v sezoni. V 15. minuti je bila domača zasedba blizu novemu zadetku, ko je Diogo Pinto poskusil s 17 metrov in zadel vratnico. V nadaljevanju bi še enkrat skoraj dosegel gol, ko je z glavo iz bližine zgrešil za