Američanke za finale potrebovale podaljšek, Brazilke šokirale svetovne prvakinje

RTV Slovenija 06.08.2024  |  M. R.

Nogometašice ZDA so v polfinalu olimpijskega turnirja v Lyonu po podaljšku z 1:0 premagale Nemke in se prvič po 12 letih uvrstile v finale OI. V drugem polfinalu v Marseillu so Brazilke s 4:2 na kolena presenetljivo spravile svetovne prvakinje Španke.

ZDA, ki so v četrtfinalu prav tako po podaljšku izločile Japonsko, ostajajo v igri za rekordno peto zlato. Nemke so bile olimpijske zmagovalke v Riu de Janeiru 2016, proti Američankam pa so izgubile že v predtekmovanju (1:4). V četrtfinalu so po podaljšku ugnale branilke naslova Kanadčanke. Edini zadetek na tekmi v Lyonu je v 95. minuti dosegla Sophia Smith po globinski podaji Mallory Swanson. ZDA so lani izpadle že v osmini finala svetovnega prvenstva v Avstraliji