Američani v finišu ugnali Kitajce; Slovenija glede na število prebivalcev četrta

RTV Slovenija 11.08.2024  |  R. K.

Zadnji dan olimpijskih iger so ZDA z zlatima medaljama v kolesarstvu (omnium) in po drami v ženski košarki na vrhu lestvice zlatih kolajn ujele Kitajsko in četrtič zapored OI končale na prvem mestu. Slovenija je po tem merilu na 34. mestu.

Tako ZDA kot Kitajska so v Parizu osvojile po 40 zlatih medalj. Američani so osvojili več srebrnih (44 : 27) in bronastih medalj (44 : 24) kot Kitajska in tako zasedli prvo mesto. Glede na prejšnje igre v Tokiu so ZDA osvojile eno zlato medaljo več, Kitajska pa dve več. Na tretjem mestu je tako kot v Tokiu končala Japonska, ki je osvojila 20 naslovov olimpijskega prvaka, sedem manj kot v Tokiu. Četrta je bila Avstralija (18 zlatih), peta Francija (16), šesta