Velik korak zagrebškega Dinama proti Ligi prvakov; Crvena zvezda še upa

RTV Slovenija 20.08.2024  |  D. S. M.

Nogometaši Crvene zvezde, pri katerih igrata tudi reprezentanta Timi Max Elšnik in Vanja Drkušić, so izgubili prvo tekmo zadnjega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov. Norveška ekipa Bodø/Glimt, pri kateri Nina Žuglja ni bilo v postavi, je slavila z 2:1.

Nekdanji kapetan Olimpije Elšnik je tekmo začel, Drkušić, ki se je beograjskemu velikanu pridružil prejšnji teden, pa je bil na klopi. V prvem polčasu so se Beograjčani večino časa branili, Norvežani pa so nizali priložnosti. V 38. minuti je bil zelo blizu zadetku Fredrik Sjövold, streljal je z 20 m in zadel prečko. V 44. minuti je Cherif Ndiaye poslal žogo v norveško mrežo, toda zaradi prepovedanega položaja sodnik gola ni priznal. Drugi polčas so Norvežani znova