Modrić s prostega strela odločil v Osijeku, Ronaldo pa rešil Portugalce v Lizboni

RTV Slovenija pred 11 dnevi  |  A. G.

Luka Modrić je z izjemnim prostim strelom zagotovil Hrvaški zmago nad Poljsko z 1:0 na tekmi 2. kroga Lige narodov v skupini A1. Portugalci so se dolgo časa mučili s Škoti, odločil je Cristiano Ronaldo v 88. minuti.

Portugalci so v četrtek na stadion Luz ugnali Hrvate z 2:1, tokrat pa so imeli ogromno težav z žilavimi Škoti. Gostje so povedli že v 7. minuti, ko je Scott McTominay z glavo zatresel mrežo po natančnem predložku Kennyja McLeana z leve strani. Škoti, ki so razočarali na evropskem prvenstvu v Nemčiji, so vodili vse do 54. minute, ko je izenačil Bruno Fernandes. Zvedznik Manchester Uniteda je z levico poslal žogo od vratnice v mrežo po podaji Rafaela Leaa. Škotska se