Piastri zmagovalec Azerbajdžana, Red Bull nič več v vodstvu

Zurnal24 pred 4 dnevi  |  STA M. G.

Avstralec Oscar Piastri (McLaren) je zmagovalec 17. dirke svetovnega prvenstva voznikov formule 1, velike nagrade Azerbajdžana v Bakuju, kar je njegova druga zmaga v karieri. Drugo mesto na ulični dirki v azerbajdžanski prestolnici je zasedel Monačan Charles Leclerc (Ferrari), tretji pa je bil Britanec George Russell (Mercedes).

Russell je izkoristil trk Carlosa Sainza (Ferrari) in Sergia Pereza (Red Bull), ki sta trčila v predzadnjem krogu v boju za tretje mesto. Full on-board camera footage of the crash between Carlos Sainz and Sergio Perez, from Perez's point of view! #F1 #Formula1 #AzerbaijanGP pic.twitter.com/qHFW9Dmlh4 — Extreme Cars (@extremecars__) September 15, 2024 Vodilni v skupnem seštevku Max Verstappen (Red Bull) je bil peti, pred njim je bil še Lando Norris, ki je tako nekaj