Maribor po prvi četrtini diha za vrat Olimpiji, povsem blizu tudi Celje

RTV Slovenija pred 5 minutami  |  T. J., R. K.

S tremi goli v drugem polčasu so nogometaši Maribora v Lendavi premagali Nafto s 3:0 in se po prvi četrtini prvenstva približali Olimpiji le na točko zaostanka. Celje je z enakim izidom slavilo v Domžalah in je že na tretjem mestu, dve točki za zmaji.

Vijoličasti v Lendavi v prvem polčasu niso blesteli. Najlepšo priložnost je sredi prvega dela zapravil Ettiene Beugre, ki je v dvoboju na štiri oči z vratarjem Žanom Mauriciom potegnil kratko. Lendavčani so bili sicer podjetnejši, a niso našli poti do mariborske mreže. Med drugim je Tom Kljun v 39. minuti sprožil z desne strani in zgrešil cilj, tako kot tudi Darko Hrka, ko se je odločil za strel od daleč v 44. minuti. Srečanje je bilo praktično odločeno v razmiku