Slovenci padli na 9. mesto, a vseeno dosegli največji uspeh pod samostojno zastavo

RTV Slovenija pred dvema urama  |  A. G.

Slovenski šahisti so v zadnjem krogu šahovske olimpijade v Budimpešti izgubili z 0,5:3,5 proti zmagovalki turnirja Indiji in osvojili deveto mesto s 16 točkami. Edini remi ekipe, ki je bila po predzadnjem krogu tretja, je dosegel Matej Šebenik.

Indijci so dokazali, da so bili v madžarski prestolnici razred zase. 20-letni Jan Šubelj, ki je lani postal najmlajši z velemojstrskim naslovom v Sloveniji do zdaj, je po 49 potezah prvi končal partijo in podpisal poraz. Arjun Erigais, enaindvajsetletni četrti šahist sveta, je prišel v trdnjavsko končnico s prednostjo dveh kmetov in s tem do neubranljivega položaja. Vladimir Fedosejev, ki od lani nastopa za Slovenijo, je nato na prvi šahovnici po 48 potezah izgubil