Finec Valtola zagotovil Jeseničanom zmago v zadnji minuti podaljška

RTV Slovenija pred 1 dnevom  |  A. G.

Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so se morali zelo potruditi za zmago na uvodni domači tekmi v Alpski ligi. V drugem krogu so premagali Sisak s 3:2 po podaljšku. Odločilni zadetek je dosegel Olli Valtola 45 sekund pred koncem podaljška.

Moštvo iz Siska ima v kadru šest tujcev, ki pa niso vsi pripotovali v Podmežaklo, ter še trojico z dvojnim državljanstvom. Prejšnji konec tedna so igrali v predkrogu celinskega pokala in ga suvereno osvojili. Debitanti v Alpski ligi so se izkazali tudi pred 350 gledalci na Jesenicah. Slivnik poskrbel za vodstvo železarjev Jeseničani so bili nevarnejši v uvodni tretjini. Povedli so v 11. minuti, ko je na kazenski klopi zaradi spotikanja sedel Heath Tyrone. Železarji