Celjani bodo po treh letih spet igrali v Ligi prvakov
RTV Slovenija pred dvema urama | R. K.
Evropska rokometna zveza je potrdila ekipe, ki bodo v prihodnji sezoni igrale v Ligi prvakov. Mesto med 24 klubi je pripadlo tudi Celju Pivovarni Laško.
Upravni odbor slovenskih prvakov je pred 11 dnevi potrdil, da se je klub prijavil za igranje med evropsko elito. Slovenija je imela nazadnje svojega predstavnika v Ligi prvakov v sezoni 2023/24, ko je tam tekmovalo prav Celje in ostalo brez zmage na 14 tekmah skupinskega dela. Za to sezono so na krovni zvezi pripravili razširitev in spremembo tekmovalnega sistema, saj bo namesto dosedanjih 16 klubov med elito nastopalo 24 zasedb. Deset mest je bilo oddanih že prej,